28 lutego 2019

O nas

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola to coś więcej niż zwykła biblioteka. To nowoczesne, ciągle dostosowujące się do potrzeb społeczności centrum informacji oferujące literaturę oraz cały szereg innych zasobów. W bogatych zbiorach Biblioteki znajdują się tradycyjne książki i czasopisma oraz cyfrowe nośniki takie jak audiobooki, e-booki wypożyczane wraz z czytnikami czy dostęp do specjalistycznych platform internetowych.

Nasza Biblioteka to 10 wypożyczalni dla dorosłych, 8 placówek dla dzieci, Czytelnia Naukowa, Czytelnia Młodzieżowa i Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych „Poliglotka”. Każda z nich posiada wyspecjalizowany księgozbiór oraz nowoczesne stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, skanera i drukarek.

Zasoby Biblioteki cały czas są poszerzane o kolejne pozycje, które odpowiadają potrzebom Użytkowników szukających dobrej literatury z różnych gatunków, inspiracji i wiedzy. Ale oferujemy im także rozrywkę. W katalogu bibliotecznym obok książek i czasopism można znaleźć gry planszowe i filmy na DVD.

Wszystkie nasze placówki są małymi centrami kultury, które organizują wydarzenia takie jak warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania, sesje gier, wieczory tematyczne i inne atrakcje integrujące lokalne społeczności. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i formy współpracy z naszymi Użytkownikami. Zachęcamy, aby sprawdzić to osobiście.

Koniecznie odwiedź nas także na Facebooku, Instagramie, Wikipedii i Mapach Google.

Źródła fotografii:

  1. J. Oleksiewicz [red], Warszawska Wola : [album], Warszawa [1975], s. 166
  2. D. Kobielski [red.], Warszawa z lotu ptaka, Warszawa 1971, s. 96
  3. S. Tazbir, Dzieje Biblioteki Publicznej miasta stołecznego Warszawy w ilustracjach : 1907-1957, Warszawa 1961, s. 104, 115
  4. Kolekcja Agaty Krajewskiej: Tramwajarze warszawscy
  5. Wolskie Regionalia