28 lutego 2019

O nas

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola to biblioteka niezwykła. To nowoczesne, stale dostosowujące się i otwarte na potrzeby społeczności centrum informacji oferujące różnorodną literaturę oraz cały szereg innych zasobów. W bogatych zbiorach Biblioteki znajdują się tradycyjne książki i czasopisma oraz cyfrowe nośniki takie jak audiobooki, e-booki wypożyczane wraz z czytnikami, gry planszowe, muzyka oraz filmy a także dostęp do specjalistycznych platform internetowych.

Nasza Biblioteka to 10 wypożyczalni dla dorosłych, 8 placówek dla dzieci, Czytelnia Naukowa, Czytelnia Młodzieżowa i Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych „Poliglotka”. Każda z nich posiada wyspecjalizowany, często sprofilowany, księgozbiór oraz nowoczesne stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, skanera i drukarek.

Zasoby Biblioteki wciąż powiększają się o nowe publikacje i materiały biblioteczne, które odpowiadają potrzebom Użytkowników szukających dobrej literatury z różnych gatunków, inspiracji i wiedzy. Ale oferujemy im także rozrywkę. W katalogu bibliotecznym obok książek i czasopism można znaleźć gry planszowe, muzykę i filmy na DVD.

Wszystkie nasze placówki są małymi centrami kultury, które organizują wydarzenia takie jak warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania, sesje gier, wieczory tematyczne i inne atrakcje integrujące lokalne społeczności. Nie zapominamy o studentach i osobach poszukujących komfortowych warunków do pracy i nauki – zapraszamy do naszej klimatycznej Czytelni, oferującej miejsca do pracy cichej. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i formy współpracy z naszymi Użytkownikami. Oferujemy także przestrzeń do rozwijania pasji i poznawania świata bez względu na wiek. Zachęcamy, aby sprawdzić to osobiście.

Koniecznie odwiedź nas także na Facebooku, Instagramie, Wikipedii i Mapach Google.

 

Źródła fotografii:

  1. S. Tazbir, Dzieje Biblioteki Publicznej miasta stołecznego Warszawy w ilustracjach: 1907-1957, Warszawa 1961, s. 104, 115
  2. Kolekcja Agaty Krajewskiej: Tramwajarze warszawscy
  3. Wolskie Regionalia
Skip to content