28 lutego 2019

O nas

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola to biblioteka wyjątkowa. Zarówno poprzez różnorodne usługi i bogate zbiory biblioteczne (książki, prasa oraz e-prasa, audiobooki, e-booki wypożyczane wraz z czytnikami, gry planszowe, muzyka oraz filmy, a także dostęp do specjalistycznych platform internetowych), ale także poprzez wzajemne oddziaływanie z Użytkownikami. Cały czas pracujemy nad wysokim standardem obsługi i wsłuchujemy się w sugestie i pomysły naszych Użytkowników.


Jesteśmy otwarci na potrzeby społeczności lokalnej i nie tylko, staramy się być nowoczesnym centrum informacji, ale chcemy także kształtować dobre nawyki czytelnicze w atrakcyjnych, komfortowych i przyjaznych wnętrzach.

Biblioteka na Woli to 10 wypożyczalni dla dorosłych, 8 placówek dla dzieci, Czytelnia Naukowa, Czytelnia Młodzieżowa i Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych „Poliglotka”. Każda z nich posiada wyspecjalizowany, często sprofilowany, księgozbiór oraz nowoczesne stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, skanerów i drukarek.

Zasoby Biblioteki wciąż powiększają się o nowe publikacje i materiały biblioteczne, które odpowiadają na potrzeby Użytkowników szukających dobrej literatury z różnych gatunków, inspiracji i wiedzy. Ale oferujemy także rozrywkę: w naszych przestrzeniach obok książek i czasopism można znaleźć gry planszowe, muzykę, filmy na DVD, PlayStation VR2, PlayStation 5 wraz z goglami VR, roboty edukacyjne: Ozoboty i Photony, dzięki którym nasi młodsi czytelnicy uczą się podstaw programowania.

Wszystkie wolskie placówki biblioteczne to małe centra kultury, które organizują różnorodne aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych: spotkania, interaktywne warsztaty, zajęcia literackie i manualne, naukę programowania dla najmłodszych ale i kursy komputerowe dla seniorów, sesje gier planszowych, wieczory tematyczne, wspólne rozmowy na tematy ważne i te mniej ważne oraz szereg innych atrakcji integrujących lokalną społeczność. Nie zapominamy o studentach i osobach poszukujących komfortowych warunków do pracy i nauki – zapraszamy do naszej klimatycznej Czytelni, oferującej miejsca do pracy cichej. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i formy współpracy z naszymi Użytkownikami. Oferujemy także przestrzeń do rozwijania pasji i poznawania świata bez względu na wiek.


W Bibliotece na Woli czytamy, rozmawiamy, dyskutujemy, ćwiczymy, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, uczymy się, śmiejemy, dobrze bawimy i nawiązujemy znajomości. Zachęcamy, aby sprawdzić to osobiście.

Koniecznie odwiedź nas także na Wikipedii i Mapach Google.

Źródła fotografii:

  1. S. Tazbir, Dzieje Biblioteki Publicznej miasta stołecznego Warszawy w ilustracjach: 1907-1957, Warszawa 1961, s. 104, 115
  2. Kolekcja Agaty Krajewskiej: Tramwajarze warszawscy
  3. Wolskie Regionalia
Skip to content