1 września 2017

Projekty

Projekt „Z ust do ust. Słowo o kulturze niematerialnej Odolan”

Projekt „Z ust do ust. Słowo o kulturze niematerialnej Odolan” to cykl spotkań warsztatowo-artystycznych w bibliotece „Odolanka”. Do udziału w nim pragniemy zachęcić lokalną społeczność. Chcemy sięgnąć do przeszłości i spróbować odtworzyć to, co w niej odnajdziemy w kontekście kultury niematerialnej. Ważnym krokiem w tym procesie będzie próba przypomnienia i przywrócenia tradycji, zwyczajów i rytuałów
Kontynuuj czytanie „Projekt „Z ust do ust. Słowo o kulturze niematerialnej Odolan””

Przestworza literackie

Witamy w naszym literackim i kulturotwórczym świecie „Przestworzy Literackich”, gdzie nieustannie poszukujemy nowych sposobów wzbogacania społeczności o inspirujące treści. Wszystkich pasjonatów pisania zapraszamy do naszej twórczej rodziny.

Doświadczam, rozumiem, tworzę

8 maja, ruszamy z projektem „Doświadczam, rozumiem, tworzę”. Stanowi on oryginalne połączenie rozwijania umiejętności krytycznego myślenia z warsztatami z pisania tekstów literackich.

Biblioteka dla wszystkich

“Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”, to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, integrujący i inkluzywny, umożliwiający dzieciom, młodzieży i dorosłym zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.

Akcja „Mała książka – wielki człowiek”

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców do wzięcia udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”. W programie biorą udział wszystkie dziecięce filie naszej Biblioteki. 

Klub Przyjaciół Biblioteki

Zapraszamy do Klubu Przyjaciół Biblioteki!Stały kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój. Dzięki literaturze dziecko rozwija wyobraźnię, intelekt oraz uczy się korzystania z różnych źródeł informacji. Literatura jest nie tylko źródłem rozrywki i zabawy, ale też nośnikiem ważnych wartości moralnych.

Skip to content