1 września 2017

Projekty

Biuro Porad Obywatelskich

Bezpłatne porady dla mieszkańców Woli, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, gdyż nie znali swoich praw albo ich prawa nie były respektowane, udzielane są w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 73 przy ul. Żytniej 64 przez pracownika Biura Porad Obywatelskich, panią Małgorzatę Kaźmierczak w każdą środę w godzinach 12.00-16.00

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Zapraszamy osoby powyżej 60. roku życia na bezpłatne porady z konsultantką w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 80

Klub Przyjaciół Biblioteki

Zapraszamy do Klubu Przyjaciół Biblioteki! Stały kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój. Dzięki literaturze dziecko rozwija wyobraźnię, intelekt oraz uczy się korzystania z różnych źródeł informacji. Literatura jest nie tylko źródłem rozrywki i zabawy, ale też nośnikiem ważnych wartości moralnych.

Zbiórka plastikowych nakrętek

Zbiórka nakrętek

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 32 zaprasza do udziału w zbiórce nakrętek, która wesprze działalność Warszawskiego Hospicjum Społecznego.

“Z książką na start”

„Z książką na start” to projekt skierowany do dzieci w wieku do 6 lat i ich rodziców.

Przestworza literackie

Plakat projektu Przestworza literackie

Biblioteka dysponuje niewyczerpanym potencjałem do podejmowania różnorodnych działań. Jest miejscem kulturotwórczym, wzbogacającym społeczność o nowe treści, w którym podejmowane są nieustannie nowe wyzwania na rzecz rozwoju i aktywizacji twórczej społeczeństwa. Ideę tę spełniają „Przestworza literackie”, które oddajemy do dyspozycji wszystkim ludziom pióra.