1 września 2017

Projekty

Literacka Wola – zapisy zamknięte

Niedługo poznamy uczestników warszatów twórczego pisania z Łukaszem Orbitowskim.

Gorączka Złota

obrazek dekoracyjny

Nasze filie już po raz trzeci biorą udział w akcji Gorączka Złota organizowanej przez PCK. Zapraszamy do dołączenia do zbiórki.

Corelacje – film w ramach projektu “Filmowa Wola”

obrazek dekoracyjny

“Corelacje” to film fabularny, który jest efektem cyklu warsztatów filmowych dla młodzieży odbywających się w ramach projektu “Filmowa Wola” trwającego od września do grudnia 2021 roku.

2. edycja konkursu TwórcyTwórców

Wiele lat temu powstał legendarny Klub Tfurcuw, który skupiał autorów piszących różne odmiany fantastyki. Młodzi pisarze przynosili na warsztaty własne opowiadania, po czym wysłuchiwali opinii kolegów oraz czytelników.

Fantastyczne debiuty

obrazek dekoracyjny

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 “Fantasmagoria” wystartowała z projektem zatytułowanym “Fantastyczne debiuty”.

Akcja “Mała książka – wielki człowiek”

mała książka wielki człowiek

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców do wzięcia udziału w akcji “Mała książka – wielki człowiek”. W programie biorą udział wszystkie dziecięce filie naszej Biblioteki. 

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Zapraszamy seniorów zainteresowanych konsultacjami z obsługi komputera i urządzeń mobilnych do korzystania z bezpłatnych porad udzielanych stacjonarnie, telefonicznie i online (Skype, Messenger).

Klub Przyjaciół Biblioteki

Zapraszamy do Klubu Przyjaciół Biblioteki! Stały kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój. Dzięki literaturze dziecko rozwija wyobraźnię, intelekt oraz uczy się korzystania z różnych źródeł informacji. Literatura jest nie tylko źródłem rozrywki i zabawy, ale też nośnikiem ważnych wartości moralnych.

Przestworza literackie

Biblioteka dysponuje niewyczerpanym potencjałem do podejmowania różnorodnych działań. Jest miejscem kulturotwórczym, wzbogacającym społeczność o nowe treści, w którym podejmowane są nieustannie nowe wyzwania na rzecz rozwoju i aktywizacji twórczej społeczeństwa. Ideę tę spełniają „Przestworza literackie”, które oddajemy do dyspozycji wszystkim ludziom pióra.

Skip to content