1 września 2017

Projekty

Podbijam Bibliotekę!

Zapraszamy do udziału w projekcie Podbijam Bibliotekę, który rusza już 3 października w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 91, przy ul. Chłodnej 11. Proponujemy Państwu zabawę polegającą na zbieraniu pieczątek przy każdym wypożyczeniu książek. Komplet stempli upoważnia do otrzymania małej niespodzianki.

Foodsharing – zero głodu w Ekotece

Zapraszamy na spotkania warsztatowo-edukacyjne przeznaczone dla dzieci i młodzieży 6-15 lat, dotyczące głównie środowiskowego aspektu, ale też ocierające się o aspekt społeczno-ekonomiczny. Tematem przewodnim będzie hasło foodsharingu.

Odnajdźmy się w różnorodności / Знайдемо себе в розмаїтті

Chcielibyśmy spotkać i poznać Ukraińców. Postaramy się, aby poczuli namiastkę domu i wymienili się z nami ideami, pomysłami oraz wizją świata. Stworzymy przestrzeń do spotkania, rozmowy oraz wymiany w obszarze kultury i historii.

Projekt BOOK

BOOK (Bibliotek Obcojęzycznych Odważna Kooperatywa) to projekt, w ramach którego zacieśniamy współpracę między warszawskimi wypożyczalniami zbiorów obcojęzycznych. Wspólnie dbamy o dostępność książek w różnych językach dla wszystkich  mieszkańców miasta, a także organizujemy zajęcia edukacyjne promujące czytanie, naukę języków i budowanie międzykulturowych więzi.

Literacka Wola

17 listopada o godz. 18:00 w Ekotece, odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim.Spotkanie kończy projekt “Literacka Wola”. Łukasz Orbitowski – pisarz, autor powieści „Kult” i „Inna dusza”, nagrodzony Zajdlem i Paszportem Polityki,laureat złotego i srebrnego wyróżnienia Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Otrzymał Nagrodę Literackąm.st. Warszawy w kategorii proza.

2. edycja konkursu TwórcyTwórców

Wiele lat temu powstał legendarny Klub Tfurcuw, który skupiał autorów piszących różne odmiany fantastyki. Młodzi pisarze przynosili na warsztaty własne opowiadania, po czym wysłuchiwali opinii kolegów oraz czytelników.

Fantastyczne debiuty

obrazek dekoracyjny

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 “Fantasmagoria” wystartowała z projektem zatytułowanym “Fantastyczne debiuty”.

Akcja “Mała książka – wielki człowiek”

mała książka wielki człowiek

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców do wzięcia udziału w akcji “Mała książka – wielki człowiek”. W programie biorą udział wszystkie dziecięce filie naszej Biblioteki. 

Klub Przyjaciół Biblioteki

Trójka leżącuch dzieci na żółtym tle

Zapraszamy do Klubu Przyjaciół Biblioteki!Stały kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój. Dzięki literaturze dziecko rozwija wyobraźnię, intelekt oraz uczy się korzystania z różnych źródeł informacji. Literatura jest nie tylko źródłem rozrywki i zabawy, ale też nośnikiem ważnych wartości moralnych.

Przestworza literackie

Biblioteka dysponuje niewyczerpanym potencjałem do podejmowania różnorodnych działań. Jest miejscem kulturotwórczym, wzbogacającym społeczność o nowe treści, w którym podejmowane są nieustannie nowe wyzwania na rzecz rozwoju i aktywizacji twórczej społeczeństwa. Ideę tę spełniają „Przestworza literackie”, które oddajemy do dyspozycji wszystkim ludziom pióra.

Skip to content