1 września 2017

Projekty

Grupa literacka “TwórcyTwórców”

Grupa literacka TwórcyTwórców

Słyszeliście może o legendarnym Klubie Tfurcuw? Powstał kiedy wielu z Was nawet nie myślało, że będzie kiedyś pisać…

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora

Wsparcie seniora on-line

W związku z zamknięciem bibliotek, zapraszamy seniorów zainteresowanych poradami z obsługi komputera i urządzeń mobilnych do korzystania z bezpłatnych porad telefonicznych i online (Skype, Messenger).

Biuro Porad Obywatelskich

Biuro porad obywatelskich

Bezpłatne porady dla mieszkańców Woli, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, gdyż nie znali swoich praw albo ich prawa nie były respektowane, udzielane są w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 73 przy ul. Żytniej 64 przez pracownika Biura Porad Obywatelskich, panią Małgorzatę Kaźmierczak w każdą środę w godzinach 12.00-16.00

Klub Przyjaciół Biblioteki

plakat - Klub Przyjaciół Biblioteki

Zapraszamy do Klubu Przyjaciół Biblioteki! Stały kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój. Dzięki literaturze dziecko rozwija wyobraźnię, intelekt oraz uczy się korzystania z różnych źródeł informacji. Literatura jest nie tylko źródłem rozrywki i zabawy, ale też nośnikiem ważnych wartości moralnych.

Zbiórka plastikowych nakrętek

grafika dla Zbiórki plastikowych nakrętek

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 32 zaprasza do udziału w zbiórce nakrętek, która wesprze działalność Warszawskiego Hospicjum Społecznego.

“Z książką na start”

plakat dla akcji z książką na start

„Z książką na start” to projekt skierowany do dzieci w wieku do 6 lat i ich rodziców.

Przestworza literackie

Plakat projektu Przestworza literackie

Biblioteka dysponuje niewyczerpanym potencjałem do podejmowania różnorodnych działań. Jest miejscem kulturotwórczym, wzbogacającym społeczność o nowe treści, w którym podejmowane są nieustannie nowe wyzwania na rzecz rozwoju i aktywizacji twórczej społeczeństwa. Ideę tę spełniają „Przestworza literackie”, które oddajemy do dyspozycji wszystkim ludziom pióra.

Skip to content