13 marca 2023

Informacje dla cudzoziemców

Biblioteka
na Woli serdecznie zaprasza wszystkich miłośników książek.

Nasze drzwi są otwarte dla każdego, kto pragnie odkrywać świat literatury i zgłębiać wiedzę. Chcemy, aby Biblioteka była miejscem, gdzie różnorodność kulturowa spotyka się w miłej atmosferze czytelnictwa. Zapraszamy do korzystania z naszych zasobów, udziału w wydarzeniach kulturalnych oraz wspólnego dzielenia się pasją do czytania.

Zapraszamy do Wypożyczalni Zbiorów Obcojęzycznych nr 115 – „Poliglotka” przy ul. Nowolipki 21, gdzie Czytelnicy mogą znaleźć literaturę piękną i popularnonaukową dla dzieci, młodzieży i dorosłych w wielu językach obcych (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski, czeski, szwedzki, duński, norweski, fiński, ukraiński oraz niderlandzki). Poza wymienionymi językami staramy się uzupełniać księgozbiór o inne języki, adekwatnie do potrzeb sygnalizowanych przez Czytelników.

W ofercie „Poliglotki” dostępne są także audiobooki w językach obcych, seriale zagraniczne, podręczniki/ audiokursy do nauki języków obcych, podręczniki do nauki języka polskiego dla cudzoziemców, czasopisma obcojęzyczne o tematyce edukacyjnej, społeczno-politycznej i rozrywkowej, lektury uproszczone (na różnych poziomach znajomości języków z płytami CD). Czytelnicy mogą skorzystać także z serwisów IBUK Libra oraz Wolne Lektury. „Poliglotka” wyposażona jest również w stanowiska komputerowe. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy także do udziału w Klubie dyskusyjnym w języku angielskim (poziom B2) oraz w kursach/warsztatach językowych. Daty poszczególnych spotkań znajdują się w naszym kalendarzu na stronie www.bpwola.waw.pl.

Każdy odwiedzający może zapisać do Biblioteki na Woli siebie lub swoje niepełnoletnie dziecko (na podstawie dowolnego dokumentu ze zdjęciem). Dysponujemy zarówno Regulaminem Biblioteki, jak i kartami zapisu do Biblioteki, w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Nasza strona www także jest tłumaczona na język ukraiński i angielski.

Wszystkie filie dziecięce (8 lokalizacji) oferują kilka tytułów w języku ukraińskim, szereg kolorowanek do wykorzystania przez dzieci niezależnie od wieku oraz książki obrazkowe, które nie mają tekstu i mogą być przeznaczone dla najmłodszych.

Wszystkie filie są wyposażone w klawiatury z cyrylicą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pobycie w Warszawie, odwiedź stronę Urzędu m.st. Warszawy

Skip to content