13 lipca 2023

Twoja Karta Biblioteczna

Karta Biblioteczna niejedno imię ma…

W Bibliotece na Woli można:

—> Mieć e-kartę czytelnika w swoim smartfonie

We wszystkich naszych placówkach pojawiły się nowe czytniki kodów, które usprawnią wypożyczanie materiałów i będą udogodnieniem dla Czytelników.

Główną zaletą nowych czytników jest funkcja, która pozwala odczytać kod kreskowy bezpośrednio z ekranu smartfona.

Dzięki temu podczas wizyty w Bibliotece można szybciej znaleźć potrzebne materiały w systemie lub dokonać wypożyczeń bez posiadania przy sobie karty czytelnika. Wystarczy zalogować się na swoim koncie bibliotecznym przez telefon i pokazać kod wyświetlony na ekranie.

—> Wypożyczać książki na Warszawską Kartę Miejską

Idziemy z duchem czasu i staramy się ograniczać plastik do minimum. Jeśli więc chcecie zrezygnować z oddzielnej karty bibliotecznej, od teraz macie taką możliwość. Jeśli nie – wszystko zostanie po staremu.

Bardzo ważne jest to, że obu rodzajów kart nie można stosować zamiennie. Musicie zdecydować, która opcja jest dla Was bardziej wygodna i konsekwentnie się jej trzymać.

Posiadacze kart bibliotecznych mogą podjąć decyzję w każdej chwili (wystarczy zgłosić to przy wizycie w Bibliotece), natomiast nowi Czytelnicy przy zapisywaniu się do Biblioteki od razu będą mogli wybrać którąś z opcji (dotyczy to także dzieci posiadających kartę miejską).

—> Zarejestrować się do Biblioteki online

Możesz dołączyć do grona Czytelników/Czytelniczek rejestrując się poprzez adres e-mail lub profil zaufany.

To proste i szybkie rozwiązanie. Dzięki rejestracji możesz rezerwować online książki, e-booki, planszówki i inne pozycje ze zbiorów. Po odbiór zamówionej pozycji zaprosimy Cię stacjonarnie do placówki. W przypadku rejestracji przez profil zaufany nie będziesz musiał/a wypełniać w placówce formularza zapisu.

—> Mieć fizyczną Kartę Biblioteczną w nowoczesnym, stylowym wydaniu

Idealne rozwiązanie dla fanów klasyki, czyli karta w formie fizycznej. Stylowa, praktyczna, tylko Twoja. Kartę możesz odebrać podczas zapisu w jednej z placówek. Przypominamy, że wystarczy jedna karta, aby korzystać ze zbiorów wszystkich Bibliotek Publicznych na Woli.

Skip to content