28 sierpnia 2017

Konkursy

Konkurs poetycko-prozatorski „Pisz jak Białoszewski”

W 2022 roku przypada 100. rocznica urodzin Mirona Białoszewskiego, autora m.in. “Pamiętnika z Powstania Warszawskiego”, “Donosów rzeczywistości”, “Teatru Osobnego” oraz “Chamowa”. Chcąc mieć swój udział w upamiętnianiu tego wyjątkowego pisarza, zorganizowaliśmy konkurs pod hasłem: „Pisz jak Białoszewski”.

Rozdanie nagród – konkurs na bibliotecznego stworka

Drodzy Czytelnicy,konkurs na bibliotecznego stworka został rozstrzygnięty. Rozdanie nagród nastąpi 1 października w godz. 14:00-15:30 podczas tegorocznej Nocy Bibliotek w Bibliotece Komiksowo przy al. Solidarności 90 (I piętro).Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Konkurs recytatorski dla dzieci

28 września w Bibliotece na Chłodnej odbył się konkurs recytatorski “Zaczarowany świat w wierszach Marii Konopnickiej”.

Rozdanie nagród – konkurs wędrówki po górach i dolinach

Oficjalne wręczenie nagród w konkursie plastycznym “Wędrówki po górach i dolinach” odbędzie się 1 października o godz. 14:30 podczas Nocy Bibliotek w Bibliotece Odolanka.

Konkurs “Apteczka z książkami” – wyniki

W niełatwych czasach wielu z nas szuka ukojenia, uspokojenia i ucieczki od rzeczywistości w literaturze. W naszym konkursie poprosiliśmy o polecenie książek niosących Wam pocieszenie i oderwanie od rzeczywistości. Oto lista zwycięzców oraz ich czytelnicze rekomendacje.

Konkurs literacki

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literackim. Do wyboru są dwie formy – drabble lub recenzja ulubionej książki. Teksty powinny nawiązywać do literatury fantastycznej.

Wyniki konkursu “Wierszem malowane”

Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 4 – 7 lat, którego celem jest promocja biblioteki, czytelnictwa, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej, a także przypomnienie sylwetki oraz twórczości Marii Konopnickiej – uhonorowanej przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej patronką roku 2022, w 180 rocznicę urodzin.

2. edycja konkursu TwórcyTwórców

Wiele lat temu powstał legendarny Klub Tfurcuw, który skupiał autorów piszących różne odmiany fantastyki. Młodzi pisarze przynosili na warsztaty własne opowiadania, po czym wysłuchiwali opinii kolegów oraz czytelników.

Skip to content