Podpisanie umowy na remont „Cyfrowej Redutowej”

4 kwietnia 2024 roku Dyrektor Anna Grędzińska podpisała umowę na modernizację filii przy ul. Redutowej 48. Jest to kolejny krok w naszym dwuletnim projekcie, który przewiduje gruntowną zmianę placówki.

Wykonawcą prac modernizacyjnych będzie firma Neosite Sp. z o.o., która posiada renomę oraz doświadczenie w branży budowlanej. Zakres prac obejmuje kompleksową modernizację wnętrza i infrastruktury budynku. Docelowo placówka ma zostać przekształcona w nowoczesne centrum kultury, dostosowane do współczesnych technologii oraz potrzeb naszej społeczności.

Prace zostaną przeprowadzone w oparciu o projekt, który w zeszłym roku stworzył architekt Maciej Walczyna ze studia Trop Design. Co istotne, projekt powstał w procesie partycypacji przy współpracy z bibliotekarzami, stałymi bywalcami placówki i członkami lokalnej społeczności, dzięki czemu uwzględnia potrzeby różnych grup odbiorców.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że już w tym roku nasza placówka zostanie oddana do użytku czytelnikom. Po remoncie filia Biblioteki przy ul. Redutowej 48 zyska nowoczesne wnętrza, funkcjonalne zaplecze oraz dostęp do innowacyjnych technologii. Będzie to miejsce sprzyjające zarówno rozwijaniu zainteresowań, jak i relaksowi, z bogatą ofertą książek, multimedialnych zasobów oraz wygodnych stref do czytania i spotkań. Realizacja tego zadania możliwa jest dzięki finansowaniu ze strony Organizatora – Rady i Zarządu Dzielnicy Wola. Dziękujemy za wsparcie pomysłu Burmistrzowi Krzysztofowi Strzałkowskiemu.

W ramach nowej przestrzeni bibliotecznej znajdzie się specjalna strefa gamingowa, dedykowana wszystkim miłośnikom gier komputerowych oraz oddzielna przestrzeń do organizacji spotkań, warsztatów oraz wydarzeń kulturalnych. W planach są wykłady dotyczące cyberbezpieczeństwa oraz dalszy rozwój księgozbioru, także związanego z nowymi technologiami czy bezpieczeństwem w sieci.

Już teraz zapraszamy do śledzenia postępów prac oraz dalszych aktualizacji na stronie internetowej Biblioteki.

Skip to content