Dostępność w Bibliotece: nowe, mobilne pętle indukcyjne i słuchawki wygłuszające

Dążymy do tego, aby Biblioteka na Woli była miejscem dostępnym dla każdego, dlatego z przyjemnością prezentujemy nowe pętle indukcyjne oraz słuchawki wygłuszające, z których mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Słuchawki wygłuszające pozwalają na skupienie się na czytaniu lub pracy, eliminując niepożądane dźwięki z otoczenia. Dla naszych Czytelników to nie tylko narzędzie do zanurzenia się w świat literatury, ale także sposób na zapewnienie spokoju i skupienia w dynamicznym otoczeniu biblioteki. Słuchawki są dostępne we wszystkich filiach dziecięcych oraz w dwóch filiach dla dorosłych (na ul. Chłodnej i w Poliglotce).

Natomiast mobilne pętle indukcyjne umożliwiają jeszcze bardziej elastyczny dostęp do materiałów dźwiękowych. Zasięg pętli wynosi 1 metr, co czyni ją wygodną i prostą w użyciu. To doskonałe rozwiązanie dla osób z różnymi potrzebami słuchowymi, umożliwiające pełne korzystanie z bogactwa dźwięków oferowanych w naszym katalogu. Nowe pętle indukcyjne dostępne są w Odolance, Fantasmagorii i Wypożyczalni „Na Kole”.

Zależy nam, aby każdy czuł się mile widziany w naszych przestrzeniach, dlatego też cały czas pracujemy nad wprowadzaniem nowych rozwiązań, aby spełniać oczekiwania społeczności czytelniczej.

Pełna oferta dla osób ze szczególnymi potrzebami -> LINK.

Skip to content