Zdalni i zdolni

Nasi bibliotekarze robią wszystko, aby umilić czytelnikom czas spędzany w domach. Czytają dzieciom literaturę, organizują gry, quizy i konkursy, zachęcają do rozwijania kreatywności i podpowiadają, w których miejscach w sieci można znaleźć książki i materiały okołoliterackie. 

Duża część działań naszej Biblioteki przeniosła się do internetu. Za jego pośrednictwem kontaktujemy się z Wami, odpowiadamy na pytania czy wątpliwości oraz zachęcamy do spędzania czasu z różnymi formami literatury.

Na naszej stronie stworzyliśmy dla Was bazę związanych z literaturą materiałów dostępnych bezpłatnie w sieci. Codziennie dodawane są tam linki do materiałów, stron, blogów, na których znajdują się podcasty, materiały edukacyjne, archiwa on-line i rozmowy z pisarzami. Podglądamy też, co czytają Bibliotekarze.

Biblioteka oferuje także bezpłatny dostęp do serwisów Legimi i Ibuk Libra – odpowiednie kody uprawniające do ściągania materiałów można otrzymać drogą mailową. Z kolei bez potrzeby wpisywania kodów funkcjonuje baza Wolne Lektury, z którą również współpracujemy.

Udało nam się część lubianych przez różne grupy Czytelników zajęć i aktywności przenieść w przestrzeń internetową. Seniorzy cały czas mogą korzystać z cieszącego się dużą popularnością Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora drogą telefoniczną lub on-line. Poliglotka zaprasza na zajęcia językowe prowadzone z użyciem komunikatora internetowego, a pozostałe filie organizują dla Was liczne zabawy i aktywności oparte na literaturze.

Zapraszamy do odwiedzania profilu Biblioteki na Facebooku i Instagramie oraz do zaglądania (i polubienia) stron poszczególnych filii:

Biblioteka na Bielskiego
Biblioteka na Chłodnej i Biblioteka z Historią
Biblioteka na Ciołka
Fantasmagoria
Odolanka
Biblioteka na Redutowej
Wypożyczalnia Dla Dorosłych i Młodzieży nr 32
Biblioteka na Twardej
Biblioteka na Wolskiej
Biblioteka na Żytniej
Biblioteczna Strefa Gier
Biblioteka Komiksowo
Poliglotka
III Czytelnia Naukowa

Zachęcamy też do oznaczania biblioteki w postach oraz do korzystania z hashtagu #zostańwdomuzliteraturą.

Skip to content