Bibliografia Regionalna

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować Państwu Bibliografią Regionalną Woli.

Dnia 10.03.2022 r.  minęło równe 11 lat od momentu wprowadzenia pierwszego wpisu do naszej bibliografii! Można zatem powiedzieć, że obchodzimy mały jubileusz.

Od tego czasu pracownicy Czytelni Naukowej starają się, aby bibliografia stanowiła możliwie najbardziej aktualny wykaz publikacji poświęconych historii, wydarzeniom i kulturze naszej Dzielnicy.

Do dziś udało się nam wprowadzić aż 10506 informacji o książkach, artykułach, pamiętnikach i dziennikach związanych tematycznie z Wolą.

Mamy nadzieję, że  rezultaty naszych działań okażą się przydatne nie tylko dla osób zainteresowanych historią Dzielnicy, ale także dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swą wiedzę o całej Warszawie. Znaleźć tu można informacje o publikacjach opisujących wydarzenia poprzedzające tragedię czasów II wojny światowej, a także o tym, co działo się na Woli w latach odbudowy kraju, „małej stabilizacji”, podczas stanu wojennego oraz burzliwych lat 90. Zgromadzone materiały odnoszą się często do prozy codziennego życia, niezwykle ciekawej i bardzo nam bliskiej, ale łatwo umykającej uwadze.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się Bibliografią Regionalną Woli!

Skip to content