Nowe zajęcia w naszych filiach

Z Nowym Rokiem w naszych placówkach pojawiły się nowe zajęcia artystyczne, językowe, edukacyjne i integracyjne. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami i uczestniczenia w bibliotecznych aktywnościach.  

*

English with Leo
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat wraz z opiekunami do udziału w zajęciach „English with Leo”. Będziemy uczyć podstaw języka angielskiego przez zabawę w towarzystwie lwa Leo. Poznamy liczby, nauczymy się nazywać m.in. części ciała, członków rodziny, zwierzęta, jedzenie i ubrania. Zaczynamy już 14 stycznia o 10:00 w Poliglotce! Spotkania będą odbywać się w każdy wtorek o godz. 10:00, a cykl potrwa do 31 marca.
Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych nr 115 – Poliglotka, ul. Nowolipie 20

*

Deutsch mit Spaß
to nowy projekt językowy w ofercie Poliglotki. Założenie jest następujące: przez najbliższe pięć miesięcy mówimy po niemiecku, za cel stawiamy rozwój kompetencji komunikatywnej w zakresie sytuacji z życia codziennego. Zajęcia dla wszystkich, którzy mają ochotę trenować swój niemiecki. W szczególności zapraszamy tegorocznych maturzystów. Preferowany poziom znajomości języka na start – B1. Będziemy spotykać się w co drugą środę miesiąca. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 15 stycznia o godz. 17:30!
Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych nr 115 – Poliglotka, ul. Nowolipie 20

*

Ekologicznie jest ślicznie
Zajęcia dla dzieci w wieku 4-12 lat z zakresu edukacji ekologicznej. Młodzi uczestnicy dowiedzą się m.in. tego, jak prawidłowo segregować śmieci, czym jest energia odnawialna i jakie są jej źródła. Powiemy o zagrożeniach klimatycznych i ich wpływie na naszą planetę. Całość będzie nastawiona na uwrażliwienie naszych młodych czytelników na przyrodę i zachęcenie ich do ekologicznego stylu życia. Będziemy zachęcać do obcowania z naturą i recyklingowych działań. Zapraszamy w każdy czwartek o 10.00.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 25, ul. Żytnia 64

*

Arteterapia w Bibliotece
Ogólnorozwojowe warsztaty z elementami jogi i arteterapii przeznaczone dla dzieci 6-12 i 12-15 lat. Działania arteterapeutyczne skoncentrowane są na zmianie myślenia i zachowania oraz na wyrażaniu swoich emocji i myśli – przyswajaniu ich i panowaniu nad nimi. Ważny jest proces działania a nie efekt –  właśnie proces działania  jest dla nas kluczowym w trakcie zajęć. Na warsztatach  korzystamy z takich technik jak: Land Art, collage, rysunek, tkanina i książka artystyczna. Dodatkowo na każdym spotkaniu wplatamy elementy jogi dla dzieci, które stanowią dopełnienie całości. Zajęcia odbywają się w co drugi wtorek o godz. 10:30.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 25, ul. Żytnia 64

*

Bajkowe podróże małe i duże
Warsztaty literacko–plastyczne rozwijają zainteresowania czytelnicze i wzbogacają plastyczne umiejętności uczestników. Skierowane do dzieci i młodzieży
w wieku 5–12 lat. Podczas zajęć dzieci zapoznają się z kanonem literatury pięknej, a także z wierszykami-łamaczami językowymi, które dzieci z wielką radością samodzielnie czytają. Następnie, w oparciu o tekst literacki, uczestnicy zajęć tworzą prace, różnymi technikami plastycznymi, tematycznie związane z przeczytanym utworem. Zajęcia trwają ok. 60 minut i odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 13, ul. Staszica 5a

*

Bajeczki z Odolaneczki
Zapraszamy w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 10:00. Bajeczki z Odolaneczki to zajęcia literacko-ruchowe dla dzieci w wieku 2-4 lat wraz z opiekunami. Podczas spotkania czytamy książki, rozmawiamy,  prowadzimy animacje z użyciem chusty Klanzy, klocków i innych rekwizytów.
“Odolanka”, ul. J. K. Ordona 12F

*

Tak prezentują się nasze nowości. Zapraszamy do sprawdzenia ich oraz udziału w już znanych Czytelnikom zajęciach dla dzieci, dorosłych i seniorów, które odbywają się w naszych filiach. Szczegółowy rozkład zajęć w placówkach dostępny jest w kalendarzu po prawej stronie.

Skip to content