Wola – dzieje i folklor. Noc Varsavianistyczna

19 maja w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wola odbędzie się Wolska Noc Varsavianistyczna. Wydarzenie organizowane jest w ramach piętnastej edycji Warszawskiej Nocy Muzeów i upłynie pod hasłem „Wola – dzieje i folklor”.

Wolska Noc Varsavianistyczna pomyślana została jako impreza międzypokoleniowa promująca historię i kulturę Woli. Na jej program składają się: część edukacyjna – skierowana zarówno do dorosłych, jak i do dzieci, część artystyczna oraz część rozrywkowa. W planie imprezy znajdują się m. in. prelekcja varsavianistyczna prof. Jacka Leociaka o historii ul. Leszno, spotkanie autorskie z Grzegorzem Kalinowskim, autorem powieści osadzonych w realiach przedwojennej Woli, warsztaty gwary warszawskiej prowadzone przez Janusza Dziano oraz występ Heńka Małolepszego – artysty promującego warszawski folklor. Uroczystym zamknięciem imprezy będzie koncert Warszawskiego Duetu Sentymentalnego.

Imprezie będą towarzyszyć konkursy wiedzy o Woli oraz animacje dla najmłodszych, a taras Biblioteki posłuży za miejsce spotkań i prezentacji oferty wolskich firm i fundacji działających na rzecz popularyzacji historii dzielnicy.

W gmachu Biblioteki będzie można także zwiedzać wystawę fotografii dawnej Woli pochodzących ze zbiorów Cyfrowego Archiwum Wolskich Regionaliów. Autorzy projektu Wolskie Regionalia zaproszą wszystkich chętnych do digitalizowania rodzinnych fotografii z Wolą w tle. Każdy, kto udostępni podczas Wolskiej Nocy Varsavianistycznej na rzecz archiwum swoje zbiory, otrzyma cenną wolską nagrodę.

Program wydarzenia:

17.15 – występ Heńka Małolepszego (taras)

18.00 – prelekcja prof. Jacka Leociaka (I piętro)

– warsztaty gwary warszawskiej (II piętro)

19.30 – spotkanie autorskie z Grzegorzem Kalinowskim (I piętro)

20.00 – warsztaty gwary warszawskiej (II piętro)

21.00 – koncert Duetu Sentymentalnego (taras)

Wolska Noc Varsavianistyczna odbędzie się w budynku Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy przy al. Solidarności 90. Wstęp wolny.

Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.

Szykuje się klawa imprezka!

Data

19 maja 2018 // sobota

Czas

17:00 - 22:00

Koszt

Bezpłatne

Lokalizacja

Solidarności
aleja Solidarności 90, Warszawa, Polska
Kategoria
Skip to content