Warsztaty rzeźbiarskie

Wyrzeźbij wiersz Herberta!

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy i Liceum Plastyczne im. Wojciecha Gersona w Warszawie zapraszają na bezpłatne warsztaty rzeźbiarskie, podczas których będzie można wykonać z gliny prace inspirowane wierszami Zbigniewa Herberta.

W październiku przypada 95. Rocznica urodzin poety, eseisty, dramaturga, filozofa, kawalera Orderu Orła Białego oraz laureata ponad dwudziestu nagród literackich. To doskonała okazja do zrealizowania projektu, w którym poezja Herberta połączy się ze sztuką.

Warsztaty odbędą się 24 czerwca o godz. 13.00 w Liceum Plastycznym im. Wojciecha Gersona przy ul. Smoczej 6.
Ich uczestnicy wylosują teksty z „Króla mrówek”, a następnie pod kierunkiem prof. Pawła Kasprzaka – nauczyciela rzeźby wykonają prace inspirowane wierszami.

Zajęcia skierowane są zarówno do osób, które próbowały już swoich sił w tworzeniu rzeźb, jak i do takich, które zetkną się z tą formą twórczości po raz pierwszy. Warsztaty zostaną poprzedzone wprowadzeniem, podczas którego zostanie przedstawiona technika oraz specyfika materiału. Prace wykonywane będą w plenerze, przy specjalnie przygotowanych do tego celu stanowiskach.

Zapraszamy uczestników w każdym wieku. Na warsztaty obowiązują zapisy – należy zgłaszać się mailowo na adres promocja@bpwola.waw.pl

Data

24 czerwca 2019 // poniedziałek

Czas

13:00 - 15:00

Koszt

Bezpłatne

Lokalizacja

Liceum Plastyczne im. Wojciecha Gersona
ul. Smocza 6, Warszawa, Polska
Kategoria

Organizator

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
Strona WWW
https://www.bpwola.waw.pl
Skip to content