Opowieści z Czasów Snu – przedstawienie edukacyjno-muzyczne

Spektakl kierowany do dzieci wieku od 5 do 7 lat w wykonaniu Gwidona Cybulskiego z cyklu Poznaję świat.
Dzieci poznają tradycyjne legendy Aborygenów australijskich z akompaniamentem jednego z najstarszych instrumentów dętych – didgeridoo. Aborygeni mają legendy, które są najdłużej istniejącymi przekazami ustnymi i funkcjonują od ponad pięćdziesięciu tysięcy lat.

W Czasie Snu świat był dopiero kształtowany, a Ogromny Tęczowy Wąż pełzając rzeźbił na ziemi góry i doliny, które istnieją do dzisiaj. Zwierzęta, które znamy dziś W Czasie Snu dopiero powstawały i wyglądały zupełnie inaczej, a niektóre z nich powstały z przeobrażeń człowieka, gdyż życie ludzi i zwierząt było wtedy splątane i powiązane. W legendach, mitach, rytuałach oraz przy pomocy muzyki didgeridoo Aborygeni przenoszą się do Czasu Snu, który nierzadko przeplata się z dzisiejszą  rzeczywistością.

W czasie spotkania dzieci przeniosą się do Tego Magicznego Czasu i dowiedzą się, skąd wziął się Australijski ptak Brolga i dlaczego tak często pięknie tańczy. Poznają pustynną żabę, która wypiła cała wodę z rzek i jezior i nie chciała oddać oraz dowiemy się dlaczego Aborygeni grają na didgeridoo i skąd wziął się w ich życiu tak niezwykły instrument. Nauczymy się aborygeńskiej pieśni Ridemroredo.

Wydarzenie sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu „Na Woli czytamy do woli”.

Obowiązują zapisy: odolanka@bpwola.waw.pl.

 

Data

16 maja 2024 // czwartek

Czas

17:30

Koszt

Bezpłatny

Lokalizacja

Ordona
J.K. Ordona 12f, Warszawa, Polska

Organizator

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 83 Odolanka
Telefon
22 855 12 61
Email
odolanka@bpwola.waw.pl
Skip to content