Spotkanie online Biblioteki na Bielskiego - Nowa Zelandia

Nowa Zelandia

Klub Podróżnika w Bibliotece na Bielskiego nie zwalnia tempa i planuje kolejną wyprawę on-line! 👉 “Nowa Zelandia – tam, gdzie zaczyna się dzień” to temat prelekcji, którą przygotowują dla nas Anna i Marcin Szymczakowie.

Podróż na kraniec świata – do krainy marzeń, maoryskich mitów, fenomenalnych krajobrazów… Witaliśmy dzień, podziwiając jurajskie lasy z tysiącletnimi drzewami kauri; spacerując wybrzeżami wzburzonego Pacyfiku; biwakując na skraju lodowca u stóp Mt. Cooka; podglądając pingwiny, wieloryby i lwy morskie; przeglądając się w turkusowych taflach jezior; poznając egzotyczną kulturę maoryską.

Podczas prawie trzymiesięcznej wyprawy przejechaliśmy 12 tysięcy kilometrów, odwiedzając najciekawsze zakątki obu nowozelandzkich wysp. To kraj, który ma do zaoferowania prawie wszystkie krajobrazy świata: wysokie piaszczyste wydmy; magiczne jaskinie, ukryte w wilgotnych lasach z drzewiastymi paprociami; malownicze klifowe wybrzeża; aktywne wulkany oraz towarzyszące im gorące źródła i gejzery; nieprzebyte pasma górskie… Wyprawa ta pozostawiła w nas niezliczoną ilość wspomnień i przygód, lecz była ogromnym wyzwaniem, gdyż podróżowaliśmy z naszą półtoraroczną córką…

Prelekcję będzie można obejrzeć na profilu FB Biblioteki na Bielskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

Data

30 lipca 2020 // czwartek

Czas

18:00

Lokalizacja

Spotkanie online
Kategoria

Organizator

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51
Telefon
22 837 04 92
Email
w51@bpwola.waw.pl
Skip to content