ALASKA

ALASKA

A może wyprawa na Alaskę? Klub Podróżnika wraca z wakacji i od razu zabiera nas na wyprawę ze swoim gościem – Tomkiem Tułakiem.
Spotkanie odbędzie się w wersji online na stronie Bibliotece na Bielskiego. 

O PRELEKCJI:
Podróż na Alaskę dla wielu ludzi jest jednym z największych eksploratorskich marzeń, kojarzonych z autentyczną przygodą. I słusznie, bo wędrówka przez surową alaskańską krainę, niemal bezludną, jest wyzwaniem. Odległa i rozległa północ Ameryki Północnej pozostaje nieoswojoną przyrodniczo częścią naszej planety. I, co tu dużo mówić – to region niewyobrażalny piękny.
Mieszkańcami Alaski są Rosjanie, Amerykanie, Indianie oraz Eskimosi. Połowa 70-tysięcznej populacji mieszka w Anchorage, mieście nad pełną pyłów wulkanicznych zatoką. Innym przyczółkiem cywilizacji – i jej ostatnim bastionem – jest Fairbanks w centralnej części Alaski. A dalej? Dalej na północ rozciąga się już dzika tundra i tajga.
Zapraszamy Was w podróż przez Alaskę pod okiem doświadczonego przewodnika. Tam, gdzie przestrzeń otwiera zupełnie nową perspektywę, a słowo wolność nabiera głębszego znaczenia. Wreszcie, tam gdzie przyroda, ba!, PRZYRODA jest tak piękna, że żadne słowa tego nie opiszą. Zapraszamy!

O AUTORZE:
Tomasz Tułak – właściciel Om Tramping Klub, podróżnik, absolwent leśnictwa (UR w Krakowie) i Religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf – amator. Od kilkunastu lat w podroży, w tym dwa lata w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo! Studia „innych światów” – religioznawstwo i fantastyka – zainspirowały go do podróży i poznawania innych kultur. W ciągu ostatnich dziesięciu lat spędził dwa lata Indiach, podróżował kilka razy na Syberię, Indochin. Karakorum w Pakistanie. Odwiedził też obie Ameryki: Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Pn. i większość krajów Ameryki Pd. Cały czas w podróży.

Data

24 września 2020 // czwartek

Czas

18:00

Lokalizacja

Spotkanie online
Kategoria

Organizator

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51
Telefon
22 837 04 92
Email
w51@bpwola.waw.pl
Skip to content