Odkryj warszawski Dziki Zachód

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mirowa i warszawskiego „Dzikiego Zachodu”, osoby, które chcą zmieniać na lepsze swoją okolicę oraz tych, którym nie jest obojętny los warszawskich ostańców do wzięcia udziału w warsztatach „Odkryj warszawski Dziki Zachód”. Będzie to wyjątkowa okazja, by wspólnie z urzędnikami i aktywistami zastanowić się nad potrzebami mieszkańców i stworzyć projekty wzbogacające życie kulturalno-społeczne tej okolicy.
Jednym z tematów będzie historia i drugie życie kamienic Waliców 10, 12 i 14.
Warsztaty „Odkryj warszawski Dziki Zachód” poprowadzą: Beata Chomątowska i Łukasz Prokop ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów.

Program warsztatów: 

Sobota, 21 lipca, godz. 11.00-16.30

11.00-11.30
Przywitanie uczestników, prezentacja „Dziki Zachód Warszawy” (Beata Chomątowska, Stacja Muranów)
11.30-12
Prezentacja: Stacja Muranów/inne przykłady dobrych praktyk miejskich działań (Beata Chomątowska/Łukasz Prokop, Stacja Muranów)
12.15-13.30
I część warsztatów: – przedstawienie się uczestników – podział na grupy – dyskusja: • określenie granic badanego obszaru; • mapa skojarzeń z danym obszarem; • wykaz potrzeb (hasłowo); • wybór rewirów przez poszczególne grupy
13.30-15
Praca w rewirach (zdjęcia, rozmowy)
15.00-15.30
Zbiórka w bibliotece, krótkie podsumowanie pomysłów na projekty
15.30 – 16.30
Praca własna w grupach nad projektami

Warsztaty są częścią projektu „Okno na Waliców”, podczas którego przypominamy historię tej ulicy, jej mieszkańców i włączamy się w działania na rzecz kamienic Waliców 10, 12 i 14. Podczas finału projektu, który odbędzie 25 sierpnia 2018 roku w przestrzeni wokół tych domów, odbędzie się prezentacja wyników warsztatów, spacer z przewodnikiem, otwarcie wystawy, performance artystyczny, spektakl teatralny i koncert.

Projekt „Okno na Waliców” realizowany jest przez Wolskie Centrum Kultury i Fundację Shalom we współpracy z: Urzędem Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Włoskim Instytutem Kultury, Teatrem Żydowskim w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Wydziałem Architektury Politechniki Mediolańskiej, Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej, Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów oraz Stowarzyszeniem Kamień i Co?

Data

21 lipca 2018 // sobota

Czas

11:00 - 16:30

Koszt

Bezpłatne

Lokalizacja

Chłodna
Chłodna 11, Warszawa, Polska
Kategoria
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 91

Organizator

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 91
Telefon
22 624 06 33
Email
w91@bpwola.waw.pl
Skip to content