Gastón Severina // spotkanie z argentyńskim artystą

15 maja o godz. 19.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 – jednej z filii Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, odbędzie się spotkanie z Gastónem Severiną – argentyńskim artystą ceramikiem połączone z happeningiem artystycznym. Severina opowie o stosowanej przez niego technice, przedstawi założenia swojego autorskiego projektu „Proyecto Diversidad” (z hiszp. Projekt Różnorodność)  i zainstaluje na fasadzie biblioteki wykonane przez siebie ceramiczne twarzyczki (caritas).

Właśnie caritas są głównymi „bohaterami” stworzonego przez Gastóna „Proyecto Diversidad”. To międzynarodowy projekt kulturalno-artystyczny promujący równość ludzi bez względu na kolor skóry czy wyznawane poglądy. W ramach realizacji projektu artysta tworzy ceramiczne twarzyczki, które symbolizują ludzką różnorodność. Nie są to maski, są to po prostu twarze, a każda z nich jest inna od pozostałych i absolutnie niepowtarzalna. Następnie twarzyczki są instalowane przez Gastóna w przestrzeni publicznej.

Do tej pory caritas pojawiły się w Buenos Aires (Argentyna), São Paulo i Rio de Janeiro (Brazylia), gdzie obecnie mieszka artysta. Właśnie tam z jego pracami spotkali się przedstawiciele Mimbres Pracownia Ceramiki, którzy zafascynowani pomysłem i jego realizacją postanowili zaprosić Gastóna Severinę do Polski. Tak właśnie zrodził się „Proyecto Diversidad en Polonia”, który w połowie maja zawędruje do wolskiej biblioteki. Polska jest pierwszym europejskim krajem, który odwiedzi artysta. Na jego dalszej trasie w roku 2019 znajdą się Berlin i Paryż.

15 maja, godz. 19.00
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51, ul. M. Bielskiego 3
Prowadzenie: Marek Łasisz
Wstęp wolny

Data

15 maja 2019 // środa

Czas

19:00 - 20:30

Koszt

Bezpłatne

Lokalizacja

Bielskiego
Bielskiego 3, Warszawa, Polska
Kategoria

Organizator

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51
Telefon
22 837 04 92
Email
w51@bpwola.waw.pl