12 stycznia 2018

INTEGRACYJNE DLA DZIECI I RODZICÓW

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 46

MAM DWA LATKA – JESTEM ZUCHEM (SPOTKANIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE)

Kiedy? W każdy poniedziałek o godz. 10:30
Dla: dzieci w wieku 2 lat wraz z opiekunami

Zajęcia integracyjne dla dzieci, które ukończyły 2 rok życia i ich rodziców, uczące zasad współżycia w grupie rówieśniczej. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią bawić się ze swoimi dziećmi i szukają do tych zabaw inspiracji. Na zajęciach czytane są książki dostosowane do wieku i możliwości percepcyjnych małych czytelników. Wspólne śpiewanki i pląsiki, zabawne masażyki i rymowanki rodzicom pozwalają na chwilę relaksu a dzieci uczą ważnych umiejętności – świadomości części ciała, koordynacji psychoruchowej, koncentracji. Dwulatki uczą się zasad współżycia w grupie rówieśniczej, oswajają się z innymi dziećmi i dorosłymi, co pozwoli im później na łatwiejsze zaaklimatyzowanie się w przedszkolu. W zabawie wykorzystujemy elementy metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn, a także doświadczenia pedagogiki zabawy.

TWÓRCZE  ŚRODY – NIEZALEŻNE OD POGODY (SPOTKANIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE)

Kiedy? w każdą środę o godz. 17:00
Dla: dzieci i młodzieży w wieku 3-10 lat

Kreatywne warsztaty, w których główną rolę odgrywają książki pokazujące kulturę, obyczaje, historię, pomagające zrozumieć otaczający nas świat a także poruszające ważne sprawy małych ludzi. Zajęcia prowadzone w przyjaznej atmosferze, uczą wiary we własne siły, zrozumienia dla innych i pomagania sobie nawzajem.


Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 36

KSIĄŻECZKOWO (SPOTKANIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE)

Kiedy? W każdy czwartek o godz. 17:00
Dla: dzieci najmłodszych od 2-3 lat i ich rodziców

Mają na celu zapoznanie rodziców i ich dzieci z bogatym księgozbiorem dla najmłodszych. Czytaniu książeczek towarzyszą zabawy rozwijające zdolności manualne i ruchowe. Rodzice ze swoimi pociechami w otoczeniu książek spędzają wspólnie czas, wyrabiają nawyk czytania oraz przygotowują swoje pociechy do samodzielnego wyboru książek w przyszłości.


Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21 – “Komiksowo”

CZY CHCESZ SIĘ ZAKOLEGOWAĆ? (SPOTKANIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE)

Kiedy? w każdą sobotę pomiędzy godziną 11:00 a 12:00
Dla: dla osób w wieku od 5 do 105 lat

Kreatywna przestrzeń dla wszystkich, która pozwala ona na wspólne tworzenie budowli z uwielbianych przez wszystkich klocków LEGO, a przede wszystkim puszczanie wodzów własnej fantazji, gdzie, jak wiadomo, niemożliwe nie istnieje.

PIĄTKOWA STREFA MŁODZIEŻOWA (SPOTKANIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE)

Kiedy? w każdy piątek od 14:00
Dla: młodzieży w wieku 14-18 lat

Czas, przestrzeń i kawa wyłącznie dla Was! Cotygodniowe spotkania młodzieży.

 

 

Skip to content