12 maja 2021

Budżet obywatelski 2022 – Projekty

Głosowanie: 15.06.2021 — 30.06.2021

Na Woli czytamy do woli - wsparcie wolskich Bibliotek

Projekt wspiera dalszy rozwój 8 bibliotek na Woli.
Dzięki projektowi mieszkańcy otrzymają nowe książki, będą mieć dostęp do najnowszych i najbardziej oczekiwanych tytułów. Projekt zakłada oprócz zakupu książek, spotkania z popularnymi pisarzami, podróżnikami, teatrzyki i zajęcia dla dzieci. To bezpłatna oferta dla setek wolan w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Książkomat na Woli do odbioru książek z Biblioteki

Projekt zakłada ustawienie zewnętrznego książkomatu do odbioru zamówionych książek. Książkomat jest czynny całą dobę 24/7 i działa na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Urządzenie pozwala samodzielnie w prosty i wygodny sposób odebrać zamówioną książkę o każdej porze dnia i nocy, również w weekendy. W czasie pandemii zwiększa bezpieczeństwo wypożyczania książek.

Zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci w Bibliotece Odolanka

Zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci w bibliotece Odolanka. Cykl spotkań z animatorami, którzy będą wspierać rozwój dzieci przez przekazywanie im wartości kulturowych i edukowanie ich w wielu aspektach społecznych.

Bezpłatne zajęcia umuzykalniające w Bibliotece Odolanka

Bezpłatne zajęcia umuzykalniające w Odolance. Zajęcia dla dzieci, maluszków w różnym wieku od najmniejszych do kilkulatków mające na celu rozwój sensoryczno-ruchowy najmłodszych dzieci. Cykl będzie obejmował spotkania z różnymi instrumentami jakie występują w muzyce współczesnej. Każde spotkanie będzie zawierało prezentację poszczególnych instrumentów i dźwięków. Spotkania, co 2 tygodnie razem około 24 spotkań.

Nowe komputery dla wolskich Bibliotek

Celem projektu jest podniesienie jakości świadczonych usług i zwiększenie poziomu zadowolenia użytkowników Biblioteki.

Wolska Akademia Dziecięca – zajęcia dla dzieci w Bibliotekach

Projekt „Wolska Akademia Dziecięca – zajęcia dla dzieci w bibliotekach” zakłada przeprowadzenie w bibliotekach zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci 0,5-3 lata, zajęć matematycznych dla dzieci 5-7 lat i warsztatów z eksperymentami dla dzieci 5-10 lat. Odpowiadać będzie na potrzeby dzieci i rodziców szukających ciekawych, rozwijających i wzmacniających relację form spędzenia czasu.

Skip to content