Nowa odsłona platformy IBUK Libra

Platforma internetowa i czytelnia IBUK Libra 27 kwietnia zaprezentowała nowy interfejs, który ma użytkownikom ułatwić poruszanie się po serwisie. Do prac nad jego nową odsłoną zaangażowani byli informatycy, programiści oraz bibliotekarze. We wszystkich naszych placówkach można otrzymać kod dostępu do platformy i skorzystać z czytelni dostępnej całą dobę.

Każdy odwiedzający platformę zostanie zapytany o to, czy potrzebuje więcej informacji, czy chce zacząć korzystać. Pojawiają się nowe karty użytkownika. Warto założyć konto w IBUKU Librze, aby cieszyć się w pełni wszystkimi funkcjonalnościami.

Po zalogowaniu będziemy mogli:

– zobaczyć cztery ostatnio czytane książki + książkę miesiąca od PWN;
– zobaczyć wszystkie „książki w moich bibliotekach”, bez potrzeby przełączania się między bibliotekami – opcja dla osób, które korzystają z zasobów dwóch lub większej liczby bibliotek;
– korzystać z karty „moja półka” czyli dodawać do niej wybrane tytuły, czytać czy kopiować opis bibliograficzny do pracy, bez przechodzenia do wirtualnej półki myIBUK;
– przeszukiwać cały zasób IBUKA Libry w karcie „wszystkie książki”, gdzie znajduje się 47 000 tytułów, proponować rozszerzenie zasobu lub znaleźć najbliższą e-czytelnię, w której poszukiwany tytuł jest dostępny.

Zachęcamy do korzystania z platformy. Kody dostępu można otrzymać w naszych placówkach.

Skip to content