Poznajcie Ekotekę

Wiemy, że spora część naszych Czytelników zna Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 25 oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 73 przy ulicy Żytniej 64, które tworzą Ekotekę. Są też osoby, które jeszcze nie miały okazji odwiedzić tej lokalizacji. Jednym i drugim postanowiliśmy nieco ją przybliżyć.

Ekoteka posiada rozszerzony zakres literatury poświęconej dbaniu o planetę (w różnych odsłonach), ale także bogate zbiory literatury pięknej i popularnonaukowej, prasę, mnóstwo audiobooków, książki z dużą czcionką i ebooki, które wypożyczane są wraz czytnikami.

W placówce przy ulicy Żytniej chętnie przyglądamy się tematom związanym z ekologią, ale znajdują tam coś dla siebie także miłośnicy innych tematów i gatunków literackich. Zachęcamy do odwiedzenia Ekoteki i zapytania bibliotekarzy o czytelnicze rekomendacje.

Aby przybliżyć Wam Ekotekę przygotowaliśmy teledysk, w którym prezentujemy wnętrze placówki oraz jej ofertę. Koniecznie zobaczcie nasz film:

Zapraszamy także do śledzenia Ekoteki na Facebooku. Znajdziecie tam ciekawostki z życia Biblioteki, filmy, w których bibliotekarze i bibliotekarki czytają książki dla dzieci oraz mnóstwo poleceń i inspiracji.

Skip to content