Dbamy o bezpieczeństwo w Bibliotece

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią Biblioteki na Woli cały czas działają. Dokładamy wszelkich starań, aby zarówno Czytelnicy, jak i Bibliotekarze czuli się u nas bezpiecznie. Oprócz wszystkich wdrażanych na bieżąco rozporządzeń i zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego, staramy się także usprawniać i upraszczać nasze działania:

– aby zwiększyć Państwa komfort korzystania z naszych zasobów, wydłużyliśmy terminy zwrotów wypożyczonych pozycji,

– dostępne wcześniej jedynie stacjonarnie pozycje z naszego katalogu (prasa, zbiory III Czytelni Naukowej) teraz można wypożyczać do domu,

– rezerwacji materiałów bibliotecznych można dokonywać 24h

– wypożyczalnie przeniosły swoją działalność edukacyjną i animacyjną do internetu. Bibliotekarze przygotowują zarówno dla dzieci, jak i dorosłych Czytelników spotkania, teatrzyki, warsztaty, filmy z czytaniem fragmentów książek oraz zajęcia językowe. Wszystkie te aktywności odbywają się za pośrednictwem komunikatorów internetowych bądź publikowane są w mediach społecznościowych.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszą PROCEDURĄ BEZPIECZEŃSTWA

Infografika zawiera piktogramy z informacjami jak Biblioteka dba o bezpieczeństwo czytelników. Pierwszy piktogram przedstawiający budynek zawiera opis, że Biblioteka działa zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Drugi piktogram przedstawiający spryskiwacz zawiera opis, że w Bibliotekach regularnie dezynfekowane są powierzchnie oraz wietrzone pomieszczenia. Trzeci piktogram przedstawia twarz z maseczką oraz zawiera opis, że przypominamy o noszeniu maseczek oraz dezynfekcji dłoni na wejściu do budynków. Czwarty piktogram przedstawia postać i uproszczony rysunek kurtyny plastikowej. Opis informuje, że w Bibliotekach zamontowano plastikowe kurtyny dzielące czytelnika od pracowników. Piąty piktogram przedstawia maseczkę i dłoń oraz informuje nas o tym, ze pracownicy noszą maseczki i rękawiczki ochronne. Szósty piktogram przedstawia dwie osoby obok siebie i znacznik odstępu 1,5m. Informujemy, że należy zachować odstęp 1,5 metra od innych osób. Siódmy piktogram przedstawia ekran komputera na którym są książki. Informacja przy nim głosi, że w celu ułatwienia wypożyczeni zachęcamy do rezerwowania księgozbioru online poprzez katalog dostępny na stronie www.bpwola.waw.pl Ósmy, ostatni piktogram przedstawia zegar. Informacja obok prosi czytelników o skracanie czasu przebywania w Bibliotece do minimum.

 

 

 

 

Skip to content