Teraz czas na czytanie

Wielu rodziców zastanawia się, jakie aktywności wybrać ze swoimi dziećmi, aby zorganizować im odpowiednio pobyt w domu. Fundacja Powszechnego Czytania w ramach akcji #TerazCzasNaCzytanie zachęca, aby najbliższe dni umilić dzieciom właśnie czytaniem książek. 

“Dzieci, nawet najmłodsze, doskonale wyczuwają nasze emocje. Obecne przekazy medialne oraz fakt odwołania zająć w przedszkolu i szkołach, brak kontaktu z rówieśnikami, wszystko to podminowuje w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Wspaniałym sposobem na odwrócenie tej tendencji będzie wspólne czytanie i rozmowa. Skorzystajmy mądrze z tego wspólnego czasu w domu, którego oczywiście nie planowaliśmy, ale który można przekuć na sukces. Gorąco zachęcam, by znaleźć czas na wspólne czytanie i rozmowę z dziećmi, z korzyścią dla dziecka i nas samych – podkreśla profesor Piotr Albrecht, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Co ważne – według badań czytanie przez jedyne 6 minut obniża poziom stresu aż o 60%, poza tym daje rozrywkę,  poszerza kompetencje społeczne, emocjonalne i kognitywne oraz rozwija wyobraźnię.

Czas, który teraz mamy możemy wykorzystać produktywnie, dlatego zapraszamy wszystkich naszych czytelników do dołączenia do akcji #terazczasnaczytanie.

 

Skip to content