Pomagajmy!

Jak podają komunikaty w mediach i doniesienia ze strony władz, na zarażenie koronawirusem narażone są przede wszystkim osoby starsze i osłabione chorobami – dlatego właśnie powinny unikać wychodzenia z domu. Warto rozejrzeć się dookoła, czy ktoś z naszych bliskich lub sąsiadów potrzebuje pomocy. 

– Na czas zagrożenia koronawirusem szczególnie osoby starsze i samotne mogą potrzebować wsparcia w zrobieniu codziennych zakupów, wyrzucaniu śmieci czy wyprowadzeniu psa. Ruszamy z akcją, która ma zachęcać do opieki nad naszymi sąsiadami-seniorami. Dbajmy o siebie nawzajem! – apeluje Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Nasze miasto ruszyło właśnie z kampanią, która zachęca do wspierania słabszych oraz starszych osób. Osoby zdrowe, z zachowaniem zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, mogą pomagać najbardziej potrzebującym mieszkańcom niezakażonym i nieobjętym kwarantanną domową. Warto wywiesić plakaty z ofertą osobistej pomocy na klatkach schodowych i tablicach informacyjnych – oto specjalnie przygotowany plakat do wydrukowania.

Pomoc sąsiedzka - plakat

Władze miasta apelują również do seniorów, aby unikali dużych skupisk ludzkich, przełożyli planowane w najbliższym czasie spotkania oraz prosili bliskich lub sąsiadów o pomoc w zrobieniu zakupów. Jednocześnie rodziny są proszone, aby nie angażować seniorów w opiekę nad dziećmi.

Zachęcamy do dołączenia do akcji #pomocsąsiedzka

 

Skip to content