Budżet Obywatelski 2019 – podsumowanie

Dziękujemy autorom projektów Budżetu Obywatelskiego 2019 związanych z naszą Biblioteką, wszystkim, którzy nas wspierali oraz tym, którzy nam kibicowali. Dzięki zwycięskim projektom zeszłorocznej edycji Budżetu udało nam się jeszcze bardziej urozmaicić naszą ofertę.  

Za kwotę 8 000 złotych mogliśmy zaprosić do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 32 na Twardej teatrzyki dla dzieci. Mali widzowie mieli okazję podziwiać przez cały ubiegły rok aż dziesięć spektakli o edukacyjnej i rozrywkowej tematyce. Projekt ten cieszył się ogromną popularnością, a widownia pękała w szwach.

Biblioteka Komiksowo dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego w wysokości 12 500 zł wzbogaciła swoje zbiory o blisko 500 komiksów przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Czytelnicy bardzo cenią fakt, że dzięki bogatej ofercie Biblioteki nr 21 mają dostęp do książek, na które nie mogliby sobie pozwolić ze względu na ich cenę.

Z kolei w ramach największego zeszłorocznego projektu pod hasłem „Na Woli czytamy do woli” udało nam się zrealizować 7 spotkań z podróżnikami w Wypożyczalni nr 51 oraz zakupić blisko 2 000 książek, które trafiły na półki naszych trzech filii – do Wypożyczalni na Bielskiego, Wypożyczalni na Redutowej oraz do Wypożyczalni na Ciołka. 

Właśnie zakończył się nabór wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za dotychczasowe wsparcie – jest ono bardzo ważne dla rozwoju naszej Biblioteki. Dziękujemy autorom projektów oraz osobom głosującym. Prosimy także o dalsze wspieranie bibliotecznych inicjatyw.

Skip to content